Форум Пловдив R
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Галерия


Баба Марийка и аз! Empty

Баба Марийка и аз!

2 posters

Go down

Баба Марийка и аз! Empty Баба Марийка и аз!

Писане by iglika Съб Окт 25, 2008 11:59 pm


Баба Марийка и аз!

Белчо ДОНЧЕВ

Ваше Превъзходителство и наша Пресветлост, Предругарю Станишев, Прегосподин Премиер на най-честното и некорумпирано правителство в хилядолетната българска история, започваща божидар-димитров-не-знае-кога и завършваща на 09.09.1944-та според герба ви, чиято свободолюбива гордост въплъщаваш Ти, независимо от нас, българите. Правителство, което честно и справедливо разпределя бездънната българска бедност поравно между всички нас и консумира все още скромното българско богатство в съотношение осем къмто пет къмто Доган-Аллах да бди над кръговете на обръчите му. Правителство на Партията, нищо че де юре са три, де факто е една Партия, която никога не е правила терористични атентати, не е избивала селски кметове и стражари, не е взела властта преди шейсет и четири години, понеже са й я дали, не е избила без съд трийсетина хиляди почтени, но за тяхно нещастие умни и имотни български човеци, не е разселвала интелектуалци, не е въдворявала в “трудови общежития” всеки, който имал собствена идея за живота си. Тя никога не е използвала репресивен апарат за политически цели, не е следила и подслушвала, не е убивала и доносничила. Била е чистичка и почтена, девствена и невинна, слънчева и одухотворена като теб, Пресветлий наш Серьожа Дмитриевич, Маркс да бди над теб!
Нима Твоята Партия и ти самият имаш нещо общо с петрола на Садам и президента Първанов, миришещ неизвестно защо на петрола на Садам? Или с шизофренията на Филчев, разнесъл славата на българския плод-зеленчук по безкрайните казахстански полета? Или с унищожаването на националните идеали, дух и ценности? Не, не и тысячи раза НЕТ! И когато пърпори твоята моторетка към Бузлуджа, когато твоят съратник (ще рече съвоенник) Овчаров говори убедително за неща, в които той самият не вярва, и когато твоята съратничка (същото) Масларова оплаква бедните безкрайно бедни и им повишава доходите с четиресет и осем стотинки след три месеца, когато от запад, както всяка година наесен, идва студ и глад, сиреч зима, а от изток спират топлото, сиреч газа, и когато някакви антибългарски и противоинституционални елементи искат да изкарат Теб и Твоето правителство виновни, поднасяйки ти милион и отгоре явно фалшифицирани заповеди за уволнение, аз просто не мога да не осъзная истината за себе си!
И не мога да не бъда
горд от тази Истина!
Фалшификатите - на прокурор! Това е толкоз просто и логично! Прокуратурата трябва да се занимава с важни за държавата ни дела! Не с разни измислени източвания на Сапард, пътни фондове, спонсориране на партии, преразпределяне на контрабандни канали, с петролни афери и подарени гарсониери на три нива, с обръчи около Султан Ефенди, с парите за бедствия, аварии и етеми, със земеделски и животновъдни субсидии, с монопол върху информацията, с официалния български език в някои министерства, с дошлия ми до сливиците Вальо Топлото, с ченгетата, които са ни стиснали за... гушите, с клуба “Монтерей”, с простотиите в спорта и особено във футбола и образованието, с жестокостта на здравната ни система, дори със самата Прокуратура! Не тя, Прокуратурата, трябва да се занимава с тези гадни повече от милион фалшификатори на един формален акт!
И правилно!
Защото - що за държава е тази, в която, напълно проверени и доказани от Медиите и Органите специалисти, един от които Ти самият, о, Пресветлейший, категорично заявяват, че от шест-седем милиона почти българско население, като махнеш децата, ненормалните, сакатите, изглупелите, продажните, безразличните и комунистите, остават малко повече от един милион, и всичките те са гадни, долни, антибългарски, десни, бесни фалшификатори!
Напълно разбирам, о, Пресветлий и Пречистий, твоето подигравателно и несериозно отношение към такава “циркаджийска” пасмина и лумпенска сволоч, както и одобрявам предаването им на нашата, пардон, Вашата Пресправедлива Прокуратура! Всички тези фалшификатори нямат място в Препрекрасното ви и истинско второ социалистическо отечество! Както е казал един от вашите такива като тях - или на Сатурн, или на Сапун. Тази, втората планета, признавам простотията си, не я знаех.
Обаче, ето защо съм горд! Аз не съм фалшификатор! Подписах заповедта за твоето уволнение собственоръчно и с пълното съзнание, че това е една малка глупост. Малка глупост, в смисъл, че моята фиктивна (а не фалшива) заповед, за съжаление, няма да те уволни. По-голямата глупост беше да не я подпиша.
А най-голямата глупост я извърши баба Марийка от село Сираково, Хасковско, която опроверга твърденията на официоза ти “Труд”, че подписът й е фалшифициран, и че е подписала заповедта за уволнението напълно съзнателно и в добро психическо здраве, макар и леко гладна. Но както казва Масларова, на възрастните хора малко глад не им вреди. А много глад направо помага на пенсионната реформа!
Та в този смисъл, Пресветлий наш другарю ПреСтанишев и господин Премиер, моля от списъците на гадните антисоциалистически, сиреч антибългарски фалшификатори, които ще правите сега в Прокуратурата заедно с господин Велчев, да извадиш мен, от село Вонеща вода, Великотърновско, и баба Марийка от село Сираково, Хасковско, поради самопризнание и смекчаващо вината обстоятелство - не сме фалшифицирали нищо! Искаме ти оставката и толкоз! Автентично, искрено и лично, както се казва по телевизията.
Знам, че не съм прав, о, Превсетлякакъв, но светлото бъдеще, което ти, татко ти, аверите му и аверите ти стискате в бездънните си леви джобове, не ми е нужно! И какво ли друго ми е нужно, Ослепителен ти, верен на Партията, който заради Нея и себе си стана дори български гражданин на трийсет години, за да ни спасиш окончателно от България, защото кой, ако не ти, и кога, ако не вчера, днес и завинаги, ти, за когото ние ще разказваме на децата си, за да знаят какво значи Българска гордост, какво значи Българска нация, какво значи Българска Независимост, Единство и марксическо единомислие, дошли от Русия!
“Един Народ, един Отбор, една Нация, една Партия”…една Фалшификация, в която ние двамата с баба ти Марийка от село Сираково, Хасковско, наречени от теб “фалшификатори”, нямаме място и искаме да ти кажем бабиното и чичовото Премиерче следното:
Всичко на този свят може да е фалшиво, освен баба ти Марийка от село Сираково, Хасковско, и мен, родом от село Вонеща вода, Великотърновско. Защото сме се подписали.
Обаче в държавица като вашата фалшив може да е Президентът ви, фалшив може да си ти, барабар с цялото си правителство, фалшиви може да са институциите ви, които създавате с цел да фалшифицират нашето всекидневие, да фалшифицират резултатите от нашите усилия, да фалшифицират усилията на Европа да ни помогне, да фалшифицират и резултатите от онова напълно безобидно и фиктивно уволнение, от което очевидно някъде доста под лъжичката те е смъднало. Къде - ти си знаеш...
А аз съм чист. Баба ти Марийка - също. Никой не може да ни обвини във фалшифициране на каквото и да е. В кражба - още по-малко.
А Ти, Пречистий наш, можеш ли да се обвиниш в нещо?
http://www.pro-anti.net/show.php?issue=876&article=8

iglika

Брой мнения : 3
Join date : 08.09.2008

Върнете се в началото Go down

Баба Марийка и аз! Empty Re: Баба Марийка и аз!

Писане by Harvey Пон Окт 27, 2008 5:23 pm

Белчо Дончев, още веднаж показа със силното си перо най наболелите места в организма на държавата ни, и то не от вчера или днес.
Статията е насочена към хората които могат да отреагират, адекватно. А това са мислещата част от хората в Бг. а те за жалост стават все по малко и все по-малко за сметка на "УМНИЯТ БЪЛГАРСКИ ИЗБИРАТЕЛ"!
Harvey
Harvey

Брой мнения : 15
Join date : 13.09.2008

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите