Форум Пловдив R
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Галерия


Бойкот на тройната коалиция Empty

Бойкот на тройната коалиция

3 posters

Go down

Бойкот на тройната коалиция Empty Бойкот на тройната коалиция

Писане by Мира Нед Авг 03, 2008 9:34 am

Имам няколко идеи за бойкот на Триглавата ламя/т.е. Тройната коалиция/ в Интернет:
1.Изпращане на мейли до депутатите от Европейската народна партия, Партията на европейските социалисти и на Либералния алианс, в които да се разграничим от правителството и да дадем знак, че го считаме за нелегитимно.
2.Да призовем българските емигрантски общности в чужбина, а всеки от нас - своите близки в чужбина - да започнат протести пред посолствата, консулствата и представителствата на европейските структури...
Могат да бъдат посочени и други идеи....
Мира
Мира

Брой мнения : 122
Join date : 23.07.2008
Age : 69
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

Бойкот на тройната коалиция Empty Re: Бойкот на тройната коалиция

Писане by ивайло иванов Нед Авг 03, 2008 12:03 pm

Първата точка е ней-лесно изпълнима. Дали под формата на мейл или писмо, това трябва да не е отделно действие а методично, при всяко посещение в Европа повтаряно предупреждение. Формулирането на това предупреждение трябва да се предостави на хора, които разбират за какво става дума - не ни трябват обвинения в клевета.
За протестните действия пред посолствата също се замислих дажи си представих как се разхождам с плакат пред представителството в Бон. От както съм в Германия съм срещнал само един човек, който подкрепя ДСБ. Най-добрите ми приятели, личните ми приятелки и хората от компанията ми са били или аполитични или открито са подкрепяли Първанов, БСП или Атака. С времето умишлено си наложих да не отварям дума за политика, а какви усилия ми е коствало да не напсувам най-добрия ми приятел гласувал за Първанов, само аз си знам. За протестите - съмнявам се, че в Бон ще се съберат хора да протестират - дано в Берлин е по-различно положението. Но имам друга представа за протест. Трябва нешо зрелищно, като проявите на Грийнпийс и задължително с участието на някои от местните медии. Представи си следното. Обличам вкъщи един кукерски костюм и се мятам на колелото. За да стигна до представителството ми трябват около 15 минути каране и минавам през доста оживени места. При пристигането ми пред представителството ме чакат представителите на някои от предварително известените медии. Моя милост представя един кукерски ритуал за прогонване на злите духове и след това разяснява на журналистите какъв е този ритуал и защо се изпълнява сега. С един куршум два заека - представяме на немците малко от традициите ни и по един зрелищен начим им натрапваме политическият проблем. Как ти се струва идеята? geek
ивайло иванов
ивайло иванов

Брой мнения : 71
Join date : 20.07.2008
Местожителство : Bonn

http://globe.awardspace.info

Върнете се в началото Go down

Бойкот на тройната коалиция Empty Re: Бойкот на тройната коалиция

Писане by Мира Нед Авг 03, 2008 1:33 pm

Идеята е добра, но мисля все пак, че участие трябва да вземат повече хора.
За мейл-кампанията имаме опит от инициативата "Отворете досиетата", но, за съжаление, пак трябват повече хора...Да се надяваме, че скоро ще са налице!
Мира
Мира

Брой мнения : 122
Join date : 23.07.2008
Age : 69
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

Бойкот на тройната коалиция Empty Re: Бойкот на тройната коалиция

Писане by Мира Сря Авг 06, 2008 12:15 pm

Поетът и публицист Николай Заяков за бойкота:
Народът - Главният отговарящ
http://www.plovdiv-online.com/kolumnisti/narodat-glawniyat-otgowaryasht.html
Мира
Мира

Брой мнения : 122
Join date : 23.07.2008
Age : 69
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

Бойкот на тройната коалиция Empty Шамар

Писане by ивайло иванов Сря Авг 06, 2008 9:02 pm

Така нареченият "Президент" се съмнявам, че в случаят изказва лично мнение. Най-вероятно действа, както са го инструктирали така наречените негови "Съветници". Е, след техните заключения, единственото заключение, което аз мога да си направя е, че тези хора са се загубили в джунглата на безперспективността си. Не виждат ясно какво се случва в така наречената "Държава" и се държат като малки деца, дето са ги шлапнали през ръцете. Европейският шамар, дето ще ги застига отново и отново, ще им завърти окончателно сополите около главите им.
ивайло иванов
ивайло иванов

Брой мнения : 71
Join date : 20.07.2008
Местожителство : Bonn

http://globe.awardspace.info

Върнете се в началото Go down

Бойкот на тройната коалиция Empty Re: Бойкот на тройната коалиция

Писане by Мира Пет Авг 22, 2008 12:35 pm

Предлагам на четящете тук пловдивчани да отбележим празника на алтернативно място - площада пред Общината, или площада пред Джумаята - това място е също свързано със Съединението - там е загинал капитан Райчо Николов - единствената жертва на този безкръвен акт в българската история.
Мира
Мира

Брой мнения : 122
Join date : 23.07.2008
Age : 69
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

Бойкот на тройната коалиция Empty Re: Бойкот на тройната коалиция

Писане by Мира Чет Авг 28, 2008 7:16 pm

Отказват на ДСБ да протестира пред властта на 6 септември
http://news.plovdiv24.com/56955.html
Мира
Мира

Брой мнения : 122
Join date : 23.07.2008
Age : 69
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

Бойкот на тройната коалиция Empty Гоце

Писане by ивайло иванов Съб Авг 30, 2008 3:01 pm

Мира написа:Отказват на ДСБ да протестира пред властта на 6 септември
http://news.plovdiv24.com/56955.html

Дано се намерят достатъчно смели граждани поне да го освиркат Гоце
ивайло иванов
ивайло иванов

Брой мнения : 71
Join date : 20.07.2008
Местожителство : Bonn

http://globe.awardspace.info

Върнете се в началото Go down

Бойкот на тройната коалиция Empty Re: Бойкот на тройната коалиция

Писане by Мира Съб Авг 30, 2008 5:05 pm

В понеделник вечер ръководството на ДСБ - Пловдив ще вземе решение как да бойкотира празника.
Мира
Мира

Брой мнения : 122
Join date : 23.07.2008
Age : 69
Местожителство : Пловдив

Върнете се в началото Go down

Бойкот на тройната коалиция Empty Re: Бойкот на тройната коалиция

Писане by hombrevk Пет Сеп 05, 2008 2:11 pm

Добре дошъл на Стефан Краев във форума. И на мен също Very Happy . Надявам се да се срещаме често тук.

hombrevk

Брой мнения : 2
Join date : 23.07.2008

Върнете се в началото Go down

Бойкот на тройната коалиция Empty Re: Бойкот на тройната коалиция

Писане by ивайло иванов Пет Сеп 05, 2008 4:01 pm

Това трябваше аз да го кажа Very Happy
Бойкот на тройната коалиция Looneytunes

Добре дошли на страницата на форума. Пожелавам да ни сполетят тук само положителни емоции!
ивайло иванов
ивайло иванов

Брой мнения : 71
Join date : 20.07.2008
Местожителство : Bonn

http://globe.awardspace.info

Върнете се в началото Go down

Бойкот на тройната коалиция Empty Re: Бойкот на тройната коалиция

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите